1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Saçlarım Dökülmesin

Saçlarım Dökülmesin
0

Saçlarım Dökülmesin

Kadınların en büyük sorunlarından birisi saçların olmasıgerekenden daha fazla dökülmesi. Günde 50-100 tel saç dökülmesi normal olarakkabul ediliyor. Ancak saçınız çok fazla dökülüyorsa hatta açılmalar başladıysaacil önlem almanız gerekecektir. Öncelikle saçlarımızın olması gerekenden fazla dökülmesininnedenlerine bir bakalım:

Kansızlık
Vitamin ve mineral eksikliği
Çeşitli Hastalıklar
Hormonal Dengesizlikler
Saça boya, perma gibi işlemlerin bilinçsizce veçok fazla uygulanması
Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi
Stres
Eğer yoğun bir saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız sizetavsiyem öncelikle bir doktora görünmeniz. Eğer sağlıkla ilgili herhangi birprobleminiz yoksa saç bakımınıza da dikkat ediyorsanız, erkek tipi saçdökülmesi problemi yaşıyor olabilirsiniz.
Peki nedir bu erkek tipi saçdökülmesi?
Kadınlarda görülen erkek tipi saç dökülmesiniandrojen hormonunun fazla salgılanmasından kaynaklanmaktadır ve kadınlarınneredeyse %20’si bu problemi yaşamaktadır. Bu durumsa genelde genetikfaktörlere dayanmaktadır. Peki saçın tepe bölgelerinin açılmaya başlamasıylakendini gösteren erkek tipi saç dökülmesine karşı ne yapabiliriz?

Tabi ki öncelikle iyi bir dermatologa gidipteşhisimiz doğru mu değil mi onu öğrenmeliyiz. Bu konuda acele etmenizi öneririm.Çünkü önlem alınmadığı taktirde kalıcı hale dönüşmesi söz konusu.
Ben özellikle alın çizgimin geriye kayması veşakaklarımın açılmasıyla fark ettiğim bu durumdan şu an kullandığım serumla kurtuldum.

Size de bu serumu şiddetle tavsiye ederim. Hem olandökülmeyi durduruyor. Hem de özellikle saçın tepe bölgesinde yeni saç oluşumunusağlıyor. Ben serumu özel bir hastanedeki dermatologdan temin ediyorum. GF HairSerum isimli bu serumu ya da muadili olan başka bir serumu internetten ya da birdermatologdan temin edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Son olarak eğer saçınızın özellikle tepekısımları açılmaya başladıysa geç olmadan mutlaka önlem alın derim.

Sağlıcakla kalın…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap