1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?
0

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Bu kategorideki ilk yazımı saç bakımı ile ilgili yazmak istedim. Çünkü saçlar bir kadının en önemli aksesuarlarından. Bakımlı, parlak saçlar bir kadını genç gösterirken; kuru, yıpranmış, mat saçlar insanı olduğundan çok daha yaşlı gösteriyor.

Ben size kendi tecrübelerimden bir şeyler aktarmak istiyorum. Benim saçlarım ince telli ve boyalı. Üstüne bir de ben sürekli düzleştirici kullanınca oldukça sağlıksız yıpranmış bir görüntüsü vardı. Ama yaptığım bakımlarla toparladım çok şükür.

Öncelikle size tavsiye edeceğim şey saçınızı yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi kullanmanız. Ben şuanda şampuan olarak Yves Rocher’in sampuanını kullanıyorum. Tavsiye ederim. Mağazasında birkaç çeşidi var. Saçınıza en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Eğer saçlarınız benim gibi hafif dalgalıysa yine Yves Rocher’in jojobalı durulanmayan saç kremini tavsiye ederim. Banyodan sonra hafif nemliyken saç uçlarından yukarıya doğru avuçlayarak kremi sürerseniz hem saçınıza bakım yapmış hem de doğal bir dalga vermiş olursunuz. Onun dışında aklıma geldikçe ortalama günde bir defa Pantene’nin arganlı bakım yağını kullanıyorum. Birkaç tane bakım yağı denedim. Pantene’nin bakım yağını tek geçerim.

Bir de haftada bir kurtarıcı bakım yapmanızı tavsiye ederim. Ben süt, çok az bal, evdeki bir bakım yağından 3-4 pompa ( ben yine Pantene’nin bakım yağını kullanıyorum, bunun yerine badem yağı da kullanabilirsiniz) ve kokusundan rahatsız olmuyorsanız bir yumurtanın sarısını güzelce karıştırıp saç diplerine sürmeden saçımda bir kaç saat bekletip yıkıyorum. Bakımdan sonra saçlarınız gerçekten oldukça güçleniyor. Bakıma zeytinyağı katmayı pek tercih etmiyorum. Çünkü arındırırken oldukça zorlayan bir yağ.

Bunun yanında saçlarınıza çok fazla düzleştirici, maşa gibi uygulamalar yapmazsanız mutlaka sonuç alacağınızı düşünüyorum. Sağlıklı saçlar, mutlu kadınlar…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap