1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kirpik Bakımı

Kirpik Bakımı
0

Güzelliğin en önemli unsurlarından birisi muhakkak ki kirpikler. Peki kirpikleriniz cansız,kısa ve seyrek mi? İşte size evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz kirpik bakım önerileri:
1. Öncelikle asla makyajınızı çıkarmadan yatmayın. Makyaj malzemelerinin içerisindeki kimyasallar kirpiklerinize zarar verecektir.
2.Makyajınızı temizledikten sonra yeşil çayla bakımınıza devam edin. Ilık yeşil çaya batırdığınız bir pamukla gözlerinize kompres yapın, hem gözleriniz dinlensin, hem de kirpiklerinizin dökülmesi önlensin.
3. Eski bir rimel şişesini iyice temizleyin. Aşağıdaki karışımlardan birini rimel şişesine ilave edin ve her gece yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Ya da boş bir şişeye koyun ve bir kulak çöpü yardımıyla sürün. Ama dikkat edin gözünüze kaçmasın.

Tatlı badem yağı ve hint yağını eşit oranda karıştırarak oluşturulan karışım
Hint yağı ve kakao yağını 1 e 2 oranında karıştırarak oluşturulan karışım
Ceviz ve fındık yağını eşit oranda karıştırarak oluşturulan karışım
Hint yağı, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, bademyağı karışımına bir kaç damla da E vitamini damlatarak oluşturulan karışım
Yalnız yukarıdaki karışımlar sıvı oldukları için gözlerinize kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer ben bunlarla uğraşamam diyorsanız, çok daha pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz iki önerim daha var.
1. Vazelinden küçük bir parça alın ve kirpiklerinize sürün. Akışkan olmadığı için kullanımı çok daha pratiktir ve kirpiklerinizi en az bir ay süre kullanımda oldukça güçlendirir.
2. Hindistan cevizi yağı. Kozmetikte son zamanlarda oldukça popüler olan bu yağ da en az bir ay süreli kullanımda kirpiklerinizi güçlendirecek ve uzatacaktır. Ben de hem saçlarım hem de kirpiklerim için bu yağı kullanıyorum ve sonuçlarından oldukça memnunum.

Sağlıcakla kalın…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
IMG-20180307-WA0013

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap