1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Dünyada “NoPoo” Akımı ve Benim Deneyimlerim

Dünyada “NoPoo” Akımı ve Benim Deneyimlerim
0

Son zamanlarda özellikle yurt dışında “nopoo” diye bir akım var. Kısacası şampuansız saç yıkama akımı diyebiliriz. Ben bununla ilgili birçok yabancı blog okudum. Özetle saçlarını karbonatlı su ile yikayip, sirkeli su ile duruluyorlar. Ancak zamanla onu da bırakıp tamamen su ile yıkamaya başlıyorlar.
Bir bardak suya bir çay kaşığı karbonat katılarak doğal sampuan, bir bardak suya 1 yemek kaşığı sirke karıştırarak da doğal parlatıcı elde ediyorlar. Ancak bir süre sonra karbonat da bırakılarak sadece su ile yikanma aşamasına geçiliyor. Böylece saçın doğal ve yumuşak bir hal aldığını belirtmişler. Yalnız karbonat saç derisinde kızarıklık yapabilir diye bir uyarı da gördüm. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçların doğal buklelerini daha da belirgin hale getirdiğini söylemişler.

Benim deneyimlerime gelecek olursak benim saçlarım çok fazla yağlandığı için ben uzun süre uygulayamadım. Ancak şampuan kullanımımı baya bir azalttım. Bir sefer şampuanla yıkıyorsam diğerinde şampuansız yıkıyorum, saç uçlarımı kremleyip çıkıyorum. Şampuan kullanmadığımda kesinlikle saçtaki bukleler daha belirgin oluyor. Benim kullandığım şampuansa doğal, bitkisel içerikli.

Eğer Instagram’ da nopoo yazarak aratırsanız şampuanı tamamen hayatından çıkarmış insanların öncesi sonrası fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.
Sağlıcakla kalın…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap