1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Daha Güzel ve Dolgun Dudaklar İçin!

Daha Güzel ve Dolgun Dudaklar İçin!
0

Daha Güzel ve Dolgun Dudaklar İçin

Güzel ve bakımlı dudaklar birinsanı genç ve dinamik gösteren en önemli faktörlerden birisi. Ancak yüz ve saçbakımına gösterdiğimiz özeni genelde dudaklarımız söz konusu olunca esgeçiyoruz, unutuyoruz. Oysa belki de yapacağımız bir iki basit bakımla dahabakımlı güzel dudaklara sahip olabiliriz.

TARİF 1:
Az miktarda zeytinyağını ve balıdiş fırçasına koyalım. Dudaklarımıza hafifçe peeling yaparak sürelim. En az 5dakika bekledikten sonra yıkayalım. Bu formül hem dudaktaki ölü hücreleriatıyor hem de dudakları besliyor.

TARİF 2:
Azmiktarda zeytinyağı veya badem yağını çok az miktarda tarçın ile karıştırın. Bukarışımı dudaklarınıza masaj yaparak sürün. En az 5 dakika bekledikten sonrayıkayın.

TARİF 3:
Tabi ki yüz yogası. J kalem ve kaşıklayapılan egzersizleri deneyin.

TARİF 4:
1 çay kaşığı kadar toz şeker, 1-2damla zeytinyağı ve balı karıştırıp dudaklarımıza hafif masajla sürüp bir süresonra yıkayabiliriz. Aynı tarifi içine çok az vazelin katarak dadeneyebilirsiniz.

Ama ben bunlarla uğraşamamdiyorsanız mutlaka bir dudak balsamı edinmenizi tavsiye ederim. Özellikle kışaylarında dudaklar çok çabuk kuruyor. Doğal içerikli bir çok balsam bulunuyor. Rujlarıyediğimizi de göz önünde bulundurursak doğal içerikli balsam kullanmak çok dahaiyi olur diye düşünüyorum…

Sağlıcakla kalın…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap