1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bu Ara Öğünlerle Kilonuzu Kontrol Altında Tutun!

Bu Ara Öğünlerle Kilonuzu Kontrol Altında Tutun!
0

Kış aylarında hemhareketsizlik hem de daha kalorili beslenme isteği kışın ekstradan birkaç kilofazlalığına sebep olabiliyor. İşte 10 bu lezzetli ve sağlıklı ara öğünaçlık krizlerine engel oluyor ve ana öğünlerde yüksek kalori almamızıengelliyor.

YULAF EZMESİ: Harika bir besinkaynağıdır. İçerdiği yüksek lif oranıyla sindirimi kolaydır. Bir miktar sütleberaber enfes bir ara öğüne dönüşüverir.

GREYFURT: Her yemektenönce yarım greyfurt yiyerek beslenme düzeninizde bir şey değiştirmesenizbile kilo kontrolünüze yardımcı olur. Çünkü insülin seviyenizi düzenlemeye veyağ depolamanızı engellemeye yardımcı olur.

LAHANA SALATASI : Düşükkalorili ve sizi tok tutan bir salata olacaktır. İçerisine bir miktar patatesekleyerek öğün haline de getirebilirsiniz.

ELMA: Günde bir elma hem tok tutar hem de liflibir meyve olduğu için sindirim sisteminizi rahatlatır.

KURUYEMİŞLER: Ceviz, badem, fıstık, ayçekirdeği, keten tohumu vb. hem yüksek protein kaynaklarıdır, hem de toktutarlar ama kalorileri yüksek olduğu için ölçülü tüketilmelidirler.

MEYVELİ YOĞURT: Daha tok hissetmenizi sağlayacakharika bir ara öğündür.

ANANAS: Kilo vermek isteyenler için ideal bir meyvedir. Düşükkalorilidir, ve zengin vitamin ve mineral kaynağıdır. İkindi vaktiyiyeceğiniz bir dilim ananas akşam az yemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca yağyakımını hızlandırır.

SÜT: Hem tok tutan hem de protein ve kalsiyumihtiyacınızı karşılayan sütü bir mevsim meyvesiyle birlikte tüketirseniz siziuzun süre tok tutacaktır.

TARÇINLI TÜRK KAHVESİ: TarçınlıTürk kahvesi yağ yakımınızı hızlandıracaktır. Yanında da bir parça bitter çikolataveya 2 adet light kurabiyeyle lezzetli bir ara öğünoluşturabilirsiniz.

AYRAN: Ayran yanındatüketeceğiniz bir avuç leblebiyle açlık krizlerinizi yatıştırıp ana öğünlerdeçok tüketmenizi engelleyecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
food-1867513_960_720

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap